آموزش امدادی ۹۰ مدیر و مربی مجری طرح ملی دادرس در قم/ ۱۰۸ مدرسه تحت پوشش آموزش های امدادی
با حضور رئیس سازمان جمعیت هلال احمر کشور، نشست اعضای شورای مجامع کانون های دانشجویی و جوانان هلال احمر در قم برگزار شد
بسیاری از مشکلات کشور با بها دادن به جوان‌ها حل می‌شود
در اختتامیه نخستین جشنواره سرود و تئاتر احسان مطرح شد؛ رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر ایران: هر سال ۴۰۰ هزار جوان با دوره های جمعیت هلال احمر آشنا می شوند

آموزش امدادی ۹۰ مدیر و مربی مجری طرح ملی دادرس در قم/ ۱۰۸ مدرسه تحت پوشش آموزش های امدادی


معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان قم از برگزاری ششمین جلسه آموزش مربیان طرح ملی دادرس با همکاری معاونت تربیت بدنی و سلامت اداره کل اموزش و پرورش استان قم خبر داد.

با حضور رئیس سازمان جمعیت هلال احمر کشور، نشست اعضای شورای مجامع کانون های دانشجویی و جوانان هلال احمر در قم برگزار شدنشست شورای مجامع کانون های دانشجویی و جوانان جمعیت هلال احمر استان قم با حضور دکتر حبیبی، رئیس سازمان جمعیت هلال احمر کشور و دبیران مجامع در قم برگزار شد.

بسیاری از مشکلات کشور با بها دادن به جوان‌ها حل می‌شودهمچنین در ادامه آیین اختتامیه نخستین جشنواره ملی تئاتر و سرود کانون های دانش آموزی سازمان جوانان هلال احمر (جشنواره احسان) سعید بابایی معاون دانش آموزی و پیش دبستانی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر ایران با ابراز خرسندی از برگزاری این جشنواره بیان کرد: از ادبیات کهن سرشار از نیکی و مهربانی و صفایی که داشته ایم دور شده ایم.

در اختتامیه نخستین جشنواره سرود و تئاتر احسان مطرح شد؛ رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر ایران: هر سال ۴۰۰ هزار جوان با دوره های جمعیت هلال احمر آشنا می شوندآیین اختتامیه نخستین جشنواره ملی تئاتر و سرود کانون های دانش آموزی سازمان جوانان هلال احمر (جشنواره احسان) با حضور رئیس و معاون دانش آموزی و پیش دبستانی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر و معاون سیاسی امنیتی استانداری قم و جمعی از مسولان استانی و منتخبین جشنواره از سراسر کشور در تالار امام علی (ع) استان قم برگزار شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم: جامعه بشری تشنه انسان دوستی و بشردوستی است/ تاکید ویژه بر فرهنگ سازی در فعالیت های انسان دوستانهمدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم در آیین اختتامیه نخستین جشنواره ملی تئاتر و سرود کانون های دانش آموزی سازمان جوانان هلال احمر (جشنواره احسان) گفت: امیدواریم میزبان خوبی برای جشنواره بوده باشیم و مهمانان جشنواره از برکات سفر به قم بهره مند شده باشند.

« »
صفحه ما در اینستاگرام Instagram
فیلم ها

 

 

نایب رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: جمعیت هلال احمر علاوه بر پیگیری آسیب‌های جسمی نقش مهمی در رفع آسیب‌های روحی و فکری جامعه نیز دارد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم؛ آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری در دیدار با دکتر گل‌فشان مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم و معاونین با وی که در جامعه مدرسین برگزار شد، با گرامیداشت ۱۴ آبان سالروز تاسیس سازمان جوانان و ضمن قدردانی از تلاش‌های هلال احمر در راهپیمایی اربعین افزود: راهپیمایی اربعین سفر معنوی است که برای دست اندرکاران و تلاش گران برگزاری این آئین بزرگ توفیق الهی مسئلت داریم.


وی تصریح کرد: انسان طبق آموزه‌های اسلام دارای دو نوع وظیفه است یک سلسه وظایف فردی همچون رابطه بنده با خدا و عبادت و یک سری وظایف اجتماعی که دارای ارزش فوق‌العاده‌ای است و جایگاه مهمی دارد.


وی در رابطه با وظایف اجتماعی افراد در جامعه خاطرنشان کرد: انسان با آحاد جامعه زندگی می‌کند و نمی تواند در مسیر زندگی‌ تک روی نماید و کاری به کار جامعه و مسیر آن نداشته باشد، ناگزیر باید خود را با جامعه و نیازهای جامعه تطبیق دهد.


نایب رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه بیان کرد: روایاتی وجود دارد که انسان‌ها را به بدن واحد تعبیر می‌کند و در این بدن واحد انسان‌ها نمی توانند خود را عضوی جدا تصور کنند چرا که همه مانند یک پیکر واحد هستیم.

روزبه‌روز کارکردهای هلال احمر متنوع‌تر و متناسب‌تر با شرایط جامعه می‌شود
وی با بیان اینکه علاوه بر مسئولیت اجتماعی تک تک افراد، نهادهایی نیز هستند که با هدف کارکرد اجتماعی و کمک به هم نوع تاسیس شده اند، عنوان کرد: هلال احمر یک نهاد بین المللی است و منحصر به ایران اسلامی نیست، قبل از انقلاب نیز چنین نهادی وجود داشته، اسامی تغییر کرده اما کارکردها نوعا تغییری نکرده است، روز به روز کارکردهای هلال احمر متنوع تر و متناسب تر با شرایط جامعه می شود.


نایب رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه ادامه داد: هلال احمر جلوه خاصی در فعالیت‌ها دارد و مجموعه نیروهایی که در این سازمان فعالیت می کنند، علاوه بر ویژگی‌های دینی و انسانی، انگیزه والایی برای خدمت به هم نوعان دارند.


وی بیان کرد: جوانان در اسلام دارای جایگاه ویژه‌ای هستند و عزت دارند؛ پیامبر (ص) مسئولیت‌های کلیدی را به نسل جوان می داد و یک جوان را به عنوان فرمانده لشکر اسلام به کار می‌گرفت، دلیل اهمیت اسلام به جوانان انگیزه بالا و شفافیت قلب آن‌ها است، ما نمونه های زیادی از اجر نهادن اسلام به جوانان داریم.


وی با بیان اینکه کشور ما در معرض آسیب های زیادی قرار دارد و دختر و پسر به دلیل نبودن تربیتی دینی در خانواده و جامعه در باتلاق‌هایی گرفتار شده اند که راه نجاتی ندارند.


امام جمعه قم تصریح کرد: این‌ دسته نیز مانند دیگر جوان‌های این مرز و بوم بوده اند اما در دام های خطرناکی قرار گرفته اند و سرمایه های جوانی شان در حال نابودی قرار گرفته است؛ در این‌خصوص همه جوانان کشور وارد یک میدان و عرصه جدید شوند؛ تلاش شود زبان و ادبیات و دلسوزی و غمخواری جمعیت هلال احمر در نسل جوان اثر گذار باشد چراکه وقتی جوان در مقام نصیحت برآید و در چارچوب آموزه‌های دینی وارد شود، اثر گذارتر خواهد بود.


آیت الله حسینی بوشهری با بیان اینکه هلال احمر در بسیاری از برنامههای ترافیکی و سفرهای نوروزی و بلایای طبیعی مانند سیل وظیفه نجات جسم انسان ها را بر عهده دارد و افراد را به آغوش جامعه باز می گرداند، اظهار کرد: امروز روح، جان، فکر و اندیشه جامعه در تهدید دشمن است، اگر جسم جامعه آسیب ببیند و فکرش سالم باشد جای نگرانی چندانی ندارد همان گونه که افراد معلول و جانباز هستند که با تفکرات سالم به انقلاب، اسلام و انسانها خدمت می کنند و روح بلندی دارند.


امام جمعه قم بیان کرد: هلال احمر ماموریت نجات جامعه در بعد جسمی را بر عهده دارد، تلاش شود این جمعیت بخشی از نیروهای متعهد خود را با امکانات موجود صرف آموزش آموزه های دینی برای جوانان نماید.


آیت الله حسینی بوشهری ادامه داد: جمعیت هلال احمر باید علاوه بر مهارت های لازم در امداد و نجات به ادبیات دینی نیز مسلط باشید.


وی در ادامه در مورد آمار بالای تصادفات در جامعه نیز هشدار داد: تعداد کشته شدگان در تصادفات جاده ای به میزان کشته شدگان در سقوط دو هواپیمای غول پیکر می رسد و این یک فاجعه است امیدواریم در این باره نیز تمهیدات لازم اتخاذ شود.

موافقین ۰ مخالفین ۰ ۹۶/۰۸/۲۸
محمد مصباحی

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی