آمادگی کامل جوانان هلال احمر قم برای گذر شیرین و بی خطر از تعطیلات نوروزی/ پیوستن استاندار به کمپین”نه به تصادفات”/ رونمایی از کتاب آموزش های امدادی غنچه های هلال احمر
مهم ترین سرمایه جمعیت هلال احمر اعتماد مردم است/رسالت هلال احمر خدمت صادقانه و تکریم هم نوع است
در تشریح برنامه‌های جمعیت هلال احمر استان قم در ایام نوروز عنوان شد؛ خدمت رسانی جوانان هلال احمر در ۳۰ پست ثابت و سیار
از اجرای طرح «نهال به جای سبزه» تا کاشت نهال و ایجاد بوستان خرد توسط کانون دانشجویی قم

آمادگی کامل جوانان هلال احمر قم برای گذر شیرین و بی خطر از تعطیلات نوروزی/ پیوستن استاندار به کمپین”نه به تصادفات”/ رونمایی از کتاب آموزش های امدادی غنچه های هلال احمر

با حضور دکتر پیوندی؛ رئیس جمعیت هلال احمر، و روسای سازمان های جوانان و امداد و نجات استاندار، خانواده جمعیت هلال احمر استان قم به استقبال بهاری مملو از خدمت رسانی رفت.

مهم ترین سرمایه جمعیت هلال احمر اعتماد مردم است/رسالت هلال احمر خدمت صادقانه و تکریم هم نوع استنماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر قم گفت: مهم ترین سرمایه جمعیت هلال احمر اعتماد مردم است از این رو هر یک از اعضای داوطلب باید امین مردم باشند.

در تشریح برنامه‌های جمعیت هلال احمر استان قم در ایام نوروز عنوان شد؛ خدمت رسانی جوانان هلال احمر در ۳۰ پست ثابت و سیار

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم با اشاره به اجرای برنامه‌ها و طرح‌های نوروزی در سه بخش امداد و نجات، جوانان و داوطلبان، از آغاز به کار ارائه خدمات نوروزی در آستانه سال نو خبر داد.

از اجرای طرح «نهال به جای سبزه» تا کاشت نهال و ایجاد بوستان خرد توسط کانون دانشجویی قمدر شمارش معکوس رسیدن به فصل بار و نفس های پایانی سال ۹۶ طرحی با عنوان «نهال به جای سبزه» با رویکرد فرهنگ درختکاری و ساخت بوستانی با ۵۰۰ اصله نهال از درخت های مختلف (توت، زیتون، بونه، کاج و...) اجرا شد.

برگزاری کارگاههای مهارتهای خود مراقبتی و پایه تاب آوری در مدارس شبانه روزی استان قمبر اساس مصوبات تفاهم نامه های سازمان جوانان، کارگاههای مهارتهای خود مراقبتی و مهارت های پایه تاب آوری در مدارس شبانه روزی شهرهای کهک و قاهان استان قم برگزار شد.

« »
صفحه ما در اینستاگرام Instagram
فیلم ها

 

 کارگاه آموزش حقوق بین الملل بشردوستانه با حضور 40 نفر از امدادگران، جوانان، و داوطلبان و نمایندگانی از دستگاههای مرتبط توسط معاونت اموربین الملل جمعیت هلال احمر و میزبانی جمعیت هلال احمر استان قم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم؛ مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم گفت: از وظایف و رسالت های مهم هلال احمر توجه به حقوق بشر دوستانه و تامین احترام انسان هاست.

دکتر محمد گل فشان در افتتاحیه کارگاه حقوق بشردوستانه عنوان کرد: از نظر دین اسلام نقض حقوق بشردوستانه جایز نیست و این دین مبین به حفظ حقوق بشر اهتمام ویژه ای دارد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم افزود: از وظایف و رسالت های مهم هلال احمر توجه به حقوق بشر دوستانه و تامین احترام انسان ها در مسیر خدمت است.

وی تصریح کرد: در این کارگاه توسط دکتر اشراقی بحث های مهمی پیرامون حفظ حقوق بشردوستانه بیان شد که توجه به هر یک می تواند این رسالت مهم را تحقق بخشد.

گل فشان اظهار داشت: یکی از موضوعات مهم و پرحاشیه چه داخل و بیرون از کشور بحث حقوق بشردوستانه است که جزء وظایف هلال احمر می باشد.

وی با بیان اینکه به اندازه ای که در دین مبین اسلام تاکید بر رعایت حقوق داریم در هیچ کجا چنین نیست، ادامه داد: باید به تامین احترام انسان ها و حقوق بشردوستانه توجه جدی شود، این ها جزئی از وظایف هلال احمر و صلیب سرخ است و باید مطالبه شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم تصریح کرد: در سالهای اخیر افراط و تفریط در گروههای مختلف تروریستی و غیر تروریستی، دید بیرونی نسبت به دین و اعتقادات ما را دچار مشکل کرد و در این باره بسیاری از مستندات وجود دارد.

گل فشان عنوان کرد: این در حالی است که در مورد همسایه و اسیر و حق والدین و همسر و فرزندان و حق مدیر به زیردستان سفارشات زیادی در دین اسلام شده است.

وی در پایان بیان کرد: آموخته های این کارگاه باید در بخش های مختلف توسعه داده شود و بتوان به خروجی خوبی در این زمینه دست یافت.

هلال احمر فراتر از ساختارهای اداری و مرزی اقدامات بشردوستانه را تحقق می بخشد

عضو هیئت مدیره جمعیت هلال احمر قم در کارگاه آموزش حقوق بین الملل بشردوستانه عنوان کرد: برگزاری این کارگاه در قم فرصتی بالنده در زمینه استفاده از ظرفیت های دینی و فرهنگی به شمار می رود به ویژه اینکه از بیش از ۹۰ کشور ،ملیت های مختلف در این شهر مقدس حضور دارند.

در این کارگاه، حجت الاسلام محمدرضا قاسمی نیا اظهار کرد: طبق سخنان رهبری وقتی هلال احمر می خواهد کاری کند می گویند نمی توانید و به هر طریقی مانع می شوند.

حجت الاسلام قاسمی نیا خاطرنشان کرد: اگر این جلسات برگزار شود و اهداف چند گانه که به آن اعتقاد داریم مطرح گردد بسیاری از گره ها باز می شود باید این ها را بیان کرد و بیانیه صادر کرد.

وی یادآور شد: به دور از مسائل سیاسی و دینی باید به عنوان عضوی از هلال احمر بدانیم این ها انسان هستند اگر صلیب سرخ یا فدراسیون می خواهد کاری انجام دهد باید گره ها را باز کند.

عضو هیئت مدیره جمعیت هلال احمر قم افزود: هلال احمر مجموعه ای بشردوستی است طبق آیات و روایات و یا شعری که سر در سازمان ملل وجود دارد باید در وقت خطر و نیاز خود را نشان دهیم و جلو برویم.

وی بیان کرد: با چنین وسعت رسالتی که جمعیت هلال احمر دارد نمی توان به راحتی از خدمات بشردوستانه کوتاه آمد.

حجت الاسلام قاسمی نیا یادآور شد: برگزاری این کارگاه در قم فرصتی بالنده در زمینه استفاده از ظرفیت های دینی و فرهنگی به شمار می رود به ویژه اینکه از بیش از ۹۰ کشور، ملیت های مختلف در این شهر مقدس حضور دارند.

وی گفت: با توجه به این ظرفیت ها فدراسیون در جهت حفظ منافع خود می تواند دفتری را در قم راه اندازی نماید و این اقدام، کاری بیهوده ای نیست چرا که شاهد حضور ملیت های مختلف بین المللی در زمینه تحصیل و کسب علم و معرفت در قم هستیم.

عضو هیئت مدیره جمعیت هلال احمر قم تصریح کرد: همچنین با عنایت جایگاه علما و مراجع تقلید مرکز شیعه و اسلام قم می تواند پشتوانه خوبی برای مجموعه فدراسیون و جمعیت باشد و بشردوستی در همه حوزه ها مورد ارزیابی قرار داد.

وی افزود: دادرسی تنها واژه ای در مباحث قضائی نیست در حوزه حقوق بشردوستانه هر قدمی برداشته شود دادرسی است و حتی پروتکل ها و تعهد نامه های جهانی را می توان تحت تاثیر اقدامات خود قرار داد.

حجت الاسلام قاسمی نیا یادآور شد: این گونه کارگاه های آموزشی اثرگذار و کارگشا می باشد و می توان مشکلات بشری را با استفاده از ظرفیت های آموزشی پیگیری کرد.

وی عنوان کرد: مدیریت و معاونت ها به ویژه آموزشی تلاش های ارزنده ای به ثمر می نشانند و جمعیت هلال احمر مخلصانه به اقدامات بشردوستانه توجه دارد و به دور از ریا و توجه به فراتر از چارچوب های اداری و ساختاری در تلاش است.

معاون سواد آموزی استان قم اظهار داشت: هلال احمر فراتر از ساختارهای اداری و مرزی اقدامات بشردوستانه را تحقق می بخشد و دغدغه مند در صحنه های خطر حضور دارد.

وی خاطرنشان کرد: حس انسان دوستی در جای جای دنیا ارزشمند است به ویژه هلال احمر قم در این اقدامات انسان دوستانه بسیاری از توانمندی ها را نشان داده است در این مسیر قدردان تلاش داوطلبان و جوانان و امداد و نجات و حوزه آموزش می باشیم.

حجت الاسلام قاسمی نیا یادآور شد: دوستان امداد و نجات کاری ارزشمند در عملیاتی شدن حقوق بشردوستانه انجام داده و نتایج پرباری را به سرانجام رسانده است.

موافقین ۰ مخالفین ۰ ۹۶/۱۲/۱۰
محمد مصباحی

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی