از حرکت دسته عزاداری هیئت رهروان حضرت علی اکبر (ع) تا اقامه عزای خانواده جمعیت هلال احمر قم، در سوگ سید و سالار شهیدان
گزارش// پایان کابوس بحران آب و خشکسالی با اتحاد جوانان هلال احمر
مجمع عمومی کانون های دانشجویی قم تشکیل جلسه داد
دسته عزاداری هیات رهروان حضرت علی اکبر ع جوانان جمعیت هلال احمر قم در هشتم محرم اقامه ی عزا می کند

از حرکت دسته عزاداری هیئت رهروان حضرت علی اکبر (ع) تا اقامه عزای خانواده جمعیت هلال احمر قم، در سوگ سید و سالار شهیدان

ایام محرم حسینی که فرا می‌رسد آسمان و زمین بر غم بی یاوری حجت خدا ندبه می‌کنند، در این راستا و به سنت سال های گذشته، مراسم معنوی عزاداری جوانان، داوطلبان و امدادگران جمعیت هلال احمر قم در رثای سید و سالار شهیدان و یاران باوفایش برگزار شد.

گزارش// پایان کابوس بحران آب و خشکسالی با اتحاد جوانان هلال احمراز آنجا که کشور ما ایران هم اکنون در حال تجربه مشکلات جدی و بحران آب است. کمبود آب و خشک‌سالی‌های مکرر توأم با برداشت بیش از حد آب‌های سطحی و زیرزمینی وضعیت آب کشور را به سطح بحرانی رسانده‌است. و از نشانه‌های این وضعیت خشک شدن دریاچه‌ها، رودخانه‌ها و تالاب‌ها، کاهش سطح آب‌های زیرزمینی، فرونشست زمین، تخریب کیفیت آب، فرسایش خاک، بیابان‌زایی و طوفان‌های گرد و غبار بیشتر است.

مجمع عمومی کانون های دانشجویی قم تشکیل جلسه داد


سومین جلسه مجمع عمومی کانون های دانشجویی استان قم در مرکز امور جوانان هلال احمر برگزار شد.

دسته عزاداری هیات رهروان حضرت علی اکبر ع جوانان جمعیت هلال احمر قم در هشتم محرم اقامه ی عزا می کندمدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم خبر داد: دسته عزاداری هیات رهروان حضرت علی اکبر علیه السلام جوانان جمعیت هلال احمر قم از جمعیت هلال احمر به سمت حرم مطهر حضرت معصومه (ص) اقامه عزا می کند.

جلسه اعضای مجامع کانون دانشجویی و نمایندگان شرکت آب و فاضلاب و توزیع آب استان قم در خصوص بحران آب برگزار شد
جلسه هم اندیشی بحران آب با حضور نمایندگان شرکت آب و فاضلاب استان قم و توزیع آب منطقه قم و معاون و کارشناسان و اعضای معاونت امور جوانان هلال احمر استان قم برگزار شد.

« »
صفحه ما در اینستاگرام Instagram
فیلم ها

 

 کارگاه آموزش حقوق بین الملل بشردوستانه با حضور 40 نفر از امدادگران، جوانان، و داوطلبان و نمایندگانی از دستگاههای مرتبط توسط معاونت اموربین الملل جمعیت هلال احمر و میزبانی جمعیت هلال احمر استان قم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم؛ مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم گفت: از وظایف و رسالت های مهم هلال احمر توجه به حقوق بشر دوستانه و تامین احترام انسان هاست.

دکتر محمد گل فشان در افتتاحیه کارگاه حقوق بشردوستانه عنوان کرد: از نظر دین اسلام نقض حقوق بشردوستانه جایز نیست و این دین مبین به حفظ حقوق بشر اهتمام ویژه ای دارد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم افزود: از وظایف و رسالت های مهم هلال احمر توجه به حقوق بشر دوستانه و تامین احترام انسان ها در مسیر خدمت است.

وی تصریح کرد: در این کارگاه توسط دکتر اشراقی بحث های مهمی پیرامون حفظ حقوق بشردوستانه بیان شد که توجه به هر یک می تواند این رسالت مهم را تحقق بخشد.

گل فشان اظهار داشت: یکی از موضوعات مهم و پرحاشیه چه داخل و بیرون از کشور بحث حقوق بشردوستانه است که جزء وظایف هلال احمر می باشد.

وی با بیان اینکه به اندازه ای که در دین مبین اسلام تاکید بر رعایت حقوق داریم در هیچ کجا چنین نیست، ادامه داد: باید به تامین احترام انسان ها و حقوق بشردوستانه توجه جدی شود، این ها جزئی از وظایف هلال احمر و صلیب سرخ است و باید مطالبه شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم تصریح کرد: در سالهای اخیر افراط و تفریط در گروههای مختلف تروریستی و غیر تروریستی، دید بیرونی نسبت به دین و اعتقادات ما را دچار مشکل کرد و در این باره بسیاری از مستندات وجود دارد.

گل فشان عنوان کرد: این در حالی است که در مورد همسایه و اسیر و حق والدین و همسر و فرزندان و حق مدیر به زیردستان سفارشات زیادی در دین اسلام شده است.

وی در پایان بیان کرد: آموخته های این کارگاه باید در بخش های مختلف توسعه داده شود و بتوان به خروجی خوبی در این زمینه دست یافت.

هلال احمر فراتر از ساختارهای اداری و مرزی اقدامات بشردوستانه را تحقق می بخشد

عضو هیئت مدیره جمعیت هلال احمر قم در کارگاه آموزش حقوق بین الملل بشردوستانه عنوان کرد: برگزاری این کارگاه در قم فرصتی بالنده در زمینه استفاده از ظرفیت های دینی و فرهنگی به شمار می رود به ویژه اینکه از بیش از ۹۰ کشور ،ملیت های مختلف در این شهر مقدس حضور دارند.

در این کارگاه، حجت الاسلام محمدرضا قاسمی نیا اظهار کرد: طبق سخنان رهبری وقتی هلال احمر می خواهد کاری کند می گویند نمی توانید و به هر طریقی مانع می شوند.

حجت الاسلام قاسمی نیا خاطرنشان کرد: اگر این جلسات برگزار شود و اهداف چند گانه که به آن اعتقاد داریم مطرح گردد بسیاری از گره ها باز می شود باید این ها را بیان کرد و بیانیه صادر کرد.

وی یادآور شد: به دور از مسائل سیاسی و دینی باید به عنوان عضوی از هلال احمر بدانیم این ها انسان هستند اگر صلیب سرخ یا فدراسیون می خواهد کاری انجام دهد باید گره ها را باز کند.

عضو هیئت مدیره جمعیت هلال احمر قم افزود: هلال احمر مجموعه ای بشردوستی است طبق آیات و روایات و یا شعری که سر در سازمان ملل وجود دارد باید در وقت خطر و نیاز خود را نشان دهیم و جلو برویم.

وی بیان کرد: با چنین وسعت رسالتی که جمعیت هلال احمر دارد نمی توان به راحتی از خدمات بشردوستانه کوتاه آمد.

حجت الاسلام قاسمی نیا یادآور شد: برگزاری این کارگاه در قم فرصتی بالنده در زمینه استفاده از ظرفیت های دینی و فرهنگی به شمار می رود به ویژه اینکه از بیش از ۹۰ کشور، ملیت های مختلف در این شهر مقدس حضور دارند.

وی گفت: با توجه به این ظرفیت ها فدراسیون در جهت حفظ منافع خود می تواند دفتری را در قم راه اندازی نماید و این اقدام، کاری بیهوده ای نیست چرا که شاهد حضور ملیت های مختلف بین المللی در زمینه تحصیل و کسب علم و معرفت در قم هستیم.

عضو هیئت مدیره جمعیت هلال احمر قم تصریح کرد: همچنین با عنایت جایگاه علما و مراجع تقلید مرکز شیعه و اسلام قم می تواند پشتوانه خوبی برای مجموعه فدراسیون و جمعیت باشد و بشردوستی در همه حوزه ها مورد ارزیابی قرار داد.

وی افزود: دادرسی تنها واژه ای در مباحث قضائی نیست در حوزه حقوق بشردوستانه هر قدمی برداشته شود دادرسی است و حتی پروتکل ها و تعهد نامه های جهانی را می توان تحت تاثیر اقدامات خود قرار داد.

حجت الاسلام قاسمی نیا یادآور شد: این گونه کارگاه های آموزشی اثرگذار و کارگشا می باشد و می توان مشکلات بشری را با استفاده از ظرفیت های آموزشی پیگیری کرد.

وی عنوان کرد: مدیریت و معاونت ها به ویژه آموزشی تلاش های ارزنده ای به ثمر می نشانند و جمعیت هلال احمر مخلصانه به اقدامات بشردوستانه توجه دارد و به دور از ریا و توجه به فراتر از چارچوب های اداری و ساختاری در تلاش است.

معاون سواد آموزی استان قم اظهار داشت: هلال احمر فراتر از ساختارهای اداری و مرزی اقدامات بشردوستانه را تحقق می بخشد و دغدغه مند در صحنه های خطر حضور دارد.

وی خاطرنشان کرد: حس انسان دوستی در جای جای دنیا ارزشمند است به ویژه هلال احمر قم در این اقدامات انسان دوستانه بسیاری از توانمندی ها را نشان داده است در این مسیر قدردان تلاش داوطلبان و جوانان و امداد و نجات و حوزه آموزش می باشیم.

حجت الاسلام قاسمی نیا یادآور شد: دوستان امداد و نجات کاری ارزشمند در عملیاتی شدن حقوق بشردوستانه انجام داده و نتایج پرباری را به سرانجام رسانده است.

موافقین ۰ مخالفین ۰ ۹۶/۱۲/۱۰
محمد مصباحی

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی