از برگزاری محفل انس با قران کریم تا اجرای طرح همیار نماز در کانون غنچه های هلال احمر قم
برگزاری نخستین مانور دورمیزی کشوری آشنایی با کنگره دبیران کانون های دانش آموزی هلال احمر در قم
از دیدار تا تکریم پرستاران در کانون غنچه های هلال احمر قم
حکم اعضای شورای مرکزی اولین کنگره منطقه ای کانون های دانش آموزی هلال احمر به دو دادرس قمی اهدا شد

از برگزاری محفل انس با قران کریم تا اجرای طرح همیار نماز در کانون غنچه های هلال احمر قممحفل انس با قرآن و جشن میلادی بانوی صبور کربلا حضرت رینب کبری(سلام الله علیها) با حضور کانون غنچه های هلال احمر در مهدکودک همیار هلال احمر قم برگزار شد.

برگزاری نخستین مانور دورمیزی کشوری آشنایی با کنگره دبیران کانون های دانش آموزی هلال احمر در قم
همزمان با میلاد حضرت زینب (س) نخستین نشست ویدئو کنفرانسی کانون های دانش آموزی با حضور دبیران منطقه ای کنگره دانش آموزی استان قم برگزار شد.

از دیدار تا تکریم پرستاران در کانون غنچه های هلال احمر قم
مراسم میلاد حضرت زینب (س) و گرامیداشت روز پرستار توسط اعضای کانون غنچه های هلال احمر، در قم برگزار شد.

حکم اعضای شورای مرکزی اولین کنگره منطقه ای کانون های دانش آموزی هلال احمر به دو دادرس قمی اهدا شد

حکم اعضای شورای مرکزی اولین کنگره منطقه ای کانون های دانش آموزی هلال احمر در منطقه شمال غرب به دو عضو از استان قم اهدا شد.

آماده باش جوانان هلال احمر قم برای اجرای نوزدهمین دوره طرح ملی ایمنی و سلامت مسافران نوروزی

نشست کارکنان و اعضای ستادی حوزه معاونت جوانان با مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم در خصوص اجرای طرح ملی ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی سال 98 برگزار شد.

« »
صفحه ما در اینستاگرام Instagram
فیلم ها

 

 

مروری بر نه ماه تلاش و خدمت جوانان هلال احمری/ بهره مندی بیش از 33 هزار و 300 نفر از فعالیت های متنوع معاونت امور جوانان جمعیت هلال احمر در قم

عملکرد نه ماهه معاونت امور جوانان جمعیت هلال احمر استان قــم نشانگر مشارکت بیش از 33 هزار و 300 جوان در برنامه های آموزشی، فرهنگی و عام المنفعه جمعیت هلال احمر استان قم در سه فصل نخست سال 97 است، در این گزارش، به مرور و بررسی آمار این فعالیت ها در حوزه معاونت امور جوانان جمعیت هلال احمر استان قــم پرداخته شده است.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم؛ معاونت امور جوانان جمعیت هلال احمر استان قــم در پایان نه ماه از سال جاری با اجرای طرح هایی همچون، طرح ملی ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی، طرح ملی پیمان، طرح دادرس و میزبانی اردوهای کشوری نشاط و امید به استعداد 700 نفر در دو گروه و برگزاری جشنواره احسان و سایر فعالیت های متنوع آموزشی در 7 کانون در حوزه جوانان اقدام به غنی سازی اوقات فراغت جوانان در سطح استان سه بخش خلجستان، کهک و جعفریه کرد.

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان قم در خصوص اینکه رویکرد هلال احمر جذب حداکثری اعضای داوطلب برای مشارکت در فعالیت های امدادی و عام المنفعه است، گفت: در این راستا برگزاری 14 اردوی برون استانی در دستور کار قرار گرفت که حدود 700 نفر از جوانان در این اردوهای که شامل اردوهای زندگی در شرایط سخت(کویرنوردی) و سایر اردوهای فرهنگی و تفریحی بود مشارکت کردند.

محمد مصباحی با اشاره به تنوع فراوان در برنامه های حوزه جوانان هلال احمر گفت: خدمت رسانی یه مسافران و زائران در مسجد جمکران با برپایی سه اکیپ در ایام نیمه شعبان و حضور در مراسم تجدید پیمان با آرمان های امام راحل و اجرای فعالیت های اجتماعی همچون برپایی هیات رهروان حضرت علی اکبر علیه السلام، دیدار با خانواده های شهدا و ایثارگران و کاشت نهال به یاد شهدا و همچنین گرامیداشت اعیاد و مناسبت های مذهبی و ملی همچون دهه کرامت از جمله فعالیت های صورت گرفت در نه ماهه سال جاری بود.

*آموزش محور اصلی نوآوری

وی با تاکید بر اهمیت آموزش به عنوان محور اصلی نوآوری در جوانان تصریح کرد: در این بخش، علاوه بر آموزش های امدادی در مباحث مختلف کارگاه های آموزشی با حضور گسترده جوانان برگزار شد که می توان به برگزاری دوره مفتاح(شیوه های دعوت به نماز) اشاره کرد، همچنین کلاس های اوقات فراغت در طرح سراسری شوق رویش با برگزاری مدرسه فوتبال هلال احمر و مشارکت 150 نونهال در این دروه ها همراه بود.

مصباحی با اشاره به برگزاری 285 کلاس فرهنگی، هنری و فنی و حرفه ای مرکز امور جوانان هلال احمر تصریح کرد: این کلاس با استقبال حدود 6 هزار و 400 نفر همراه بود.

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان قم با بیان اینکه در 428 عنوان فوق برنامه و فعالیت بشردوستانه نیز بیش از 26 هزار و 300 نفر مشارکت داشته اند، افزود: در طرح اوقات فراغت در مجموع 727 برنامه اجرا شده است که بیش از 33 هزار و 300 نفر از اجرای برنامه های متنوع در این طرح بهره مند شدند.

وی با اشاره به حضور پر رنگ جوانان هلال احمر در برپایی نمایشگاه های استانی و استقرار غرفه طرح پیمان هلال احمر در نمایشگاه دفاع مقدس ابراز کرد: در این راستا جمعیت هلال احمر با هدف پیشگیری از آسیب های اجتماعی بویژه اعتیاد با اجرای طرح پیمان و پویش نه به اعتیاد، به ارائه آموزش به 700 نفر در این زمینه پرداخت.

مصباحی یادآور شد؛ با اجرای تفاهم نامه سه جانبه بین هلال احمر، وزارت کشور و ستاد مبارزه با مواد مخدر، 7 کارگاه پیشگیری اولیه از اعتیاد در آموزشگاه های شبانه روزی دانش آموزی (متوسطه دوم و سوم) با حضور 265 نفر برگزار شد و همچنین برگزاری 10 کارگاه سبک فرزند پروری و مهارت های زندگی در راستای پیشگیری از اعتیاد والدین در مدارس حاشیه نشین با مشارکت 200 نفر، و برگزاری 2 کارگاه آموزشی کارآفرینی و مبانی کسب و کار در راستای پیشگیری از آسیب های اجتماعی (کارگاه بومی نو) با حضور 110 نفر از جوانان از دیگر دست آوردهای نه ماهه در سال جاری به شمار می رود.

وی اجرای طرح پای درس ماه و ارائه آموزش به 330 مربی و مدیر مدارس و مهدهای کودک و آشنایی آنها با مباحث امدادی و تاریخچه جمعیت هلال احمر را از دیگر فعالیت های این معاونت در سال 97 برشمرد و خاطرنشان کرد: مانور بزرگ دانشجویی با مشارکت160 دانشجو در قالب 29 تیم از دیگر فعالیت های شاخص کانون های دانشجویی در روز دانشجوی امسال بود.

وی با اشاره به برگزاری کارگاه آموزشی مقدماتی پیشگیری اولیه از اعتیاد با عنوان طرح ارتقاء سلامت جامعه و آموزش 80 نفر از اعضا در این کارگاه ها گفت: اجرای طرح ”ماه نشان“ آموزش مهارتهای امدادی و آشنایی با مراکز و تجهیزات هلال احمر نیز با حضور 47 مدرسه و شرکت1400 دانش آموز در پاییز امسال، برگ زرین دیگر بر دفتر تلاش های نه ماهه این معاونت افزود.

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان قم عنوان کرد: برگزاری مسابقات مهارت های امدادی ویژه دانش آموزان در 124 مدرسه با عنوان المپیاد آماده طرح ملی دادرس در قم منجر به آموزش 3500 دانش آموزش در سطح استان شد.

مصباحی با اشاره به برگزاری بزرگترین مانور امدادی با حضور 1000 نفر از اعضای کانون غنچه های هلال احمر قم در قالب طرح ملی المپیاد جوانه اظهار کرد: در این مانور امدادی 120 عضو کانون غنچه های هلال احمر از مهدها و مراکز تحت پوشش و همیار این کانون در استان قم در حضور مسئولان کشوری هلال احمر و مدیران استانی و استاندار قم به اجرای مانور امدادی متفاوت و جذابی پرداختند.

*اجرای طرح های ابتکاری کلید جذب اعضا

وی با بیان اینکه اجرای طرح های ابتکاری کلید جذب اعضا است، ادامه داد: اجرای طرح های متنوع ابتکاری اعضا در راستای اهداف بشردوستانه هلال احمر از دیگر فعالیت های این حوزه به شمار می رود که می توان به اجرای طرح های حمایتی جوانه های غیرت، بهار مهربانی در حمایت از کودکان کار و کودکان بی سرپرست و همچنین طرح اطعام نیازمندان که توسط کانون دانشجویی اجرا شد، اشاره کرد که، در اجرای این طرح 1700 وعده غذایی با انفاق دانشجویان بین 210 خانوار در نه ماهه گذشته از سال جاری توزیع شد.

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان قم با اشاره به برگزاری مانورهای متعدد در کانون های جوانان، دانشجویی و طلاب استان، اضافه کرد: مانور ایمنی در برابر زلزله در مدارس با هدف آموزش پناهگیری و خروج ایمن در110 مدرسه و همچنین اجرای مانور به طور همزمان در 45 مدرسه در سطح استان و 3شعبه از دیگر تلاش های حوزه جوانان در راستای آماده سازی مقابله با حوادث و آموزش همگانی به شمار می رود.

یادآور می شود؛ شرکت در برنامه ها، همایش ها و حضور موثر جوانان عضو هلال احمر در عرصه های فرهنگی و اجتماعی و اجرای طرح متفاوت و نو در حوزه پیشگیری از آسیب های اجتماعی در استان قم موجب جذب جوانان به هلال احمر در تمام کانون های مورد فعالیت این حوزه شده و این امر مستلزم توجه ویژه مسئولان به این حوزه است.

موافقین ۰ مخالفین ۰ ۹۷/۱۰/۱۶
محمد مصباحی

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی